Dlaczego elektroniczne sterowanie?

Maszyny do lodów elektroniczne sterowanie

W maszynach FREEZERR za sterowanie jest odpowiedzialny system ICS, wdrożony i wyprodukowany przez naszego trójmiejskiego partnera.
Jest to następca sterowania pierwszych naszych urządzeń opartego na automatyce (na zdjęciu poniżej). Pierwotne, automatyczne sterowanie miało wiele niedogodności m.in. żmudne ustawianie parametrów pracy oraz duże ograniczenia rozbudowy. Każda nowa funkcja lub udoskonalenie wiązało się z dodatkowym okablowaniem oraz skomplikowaniem całego systemu. Stało się to kłopotliwe już w momencie zainstalowania czujnika poziomu masy w kegach oraz zainstalowania licznika lodów.
Maszyny do lodów - automatyka
W tym momencie trzeba było zmienić kierunek rozwoju. Elektronika dała nam niemal nieograniczone możliwości nadzoru nad maszyną. System ICS został stworzony wyłącznie dla naszych potrzeb i jest jak dobry garnitur skrojony na miarę.

To był przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”.

Przy projektowaniu ICS opieraliśmy się na bogatych doświadczeniach z systemami Carpigiani, Taylor czy Stoelting. Odrzuciliśmy klawiatury na folii ze względu na szybką perforację, zrezygnowaliśmy ze standardowych wyświetlaczy LCD, gdyż z dalszej odległości i przy ich niewielkich wymiarach są zbyt słabo widoczne – wybór padł na ekologiczny materiał: szkło hartowane. Poza rewelacyjną widocznością szkło ma jeszcze jeden ważny atut, którym jest łatwość utrzymania czystości.
Aby dodatkowo zabezpieczyć elektronikę oraz zapewnić łatwość serwisowania podzieliśmy elektronikę na dwie płytki drukowane: sterującą i wykonawczą. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż wyższe napięcia są odizolowane od „delikatnych” procesorów.

 

Sterowanie jest oparte tylko o trzy (niedrogie!) płytki elektroniczne:

1. Płytka sterującą ze szkła hartowanego odczytującą klawiaturę.

2. Płytka sterującą z programem nadzorującą wyposażona w ogólnie dostępne, amerykańskie mikrokontrolery firmy Atmel z Kalifornii.

3. Płytka wykonawcza z przekaźnikami wraz z przejrzystym systemem diagnostycznym pozwalającym bardzo szybko zidentyfikować stan pracy poszczególnych elementów.
Maszyny do lodów - elektroniczne sterowanie
Bez sterowania elektronicznego nie byłoby m.in. inteligentnego licznika lodów, prostego programowania parametrów pracy maszyny (patrz instrukcja) oraz licznych zabezpieczeń przed niewłaściwym użytkowaniem. Przy niskich cenach poszczególnych modułów (ceny na 01.02.2016 to odpowiednio 700zł, 1200zł, 1200zł) oraz natychmiastowej dostępności wszelkie obawy związane z elektroniką powinny zostać rozwiane :)
Dodatkowo każdy klient może po okresie gwarancji na całe urządzenie przedłużyć gwarancję na samą elektronikę na bardzo korzystnych warunkach!

To unikatowe rozwiązanie dostrzeżono podczas corocznych targów SweetTARG w Katowicach w 2013 roku, podczas których system ICS został wyróżniony w kategorii Urządzenie.

Wyróżnienie dla systemu ICS

Komentowanie jest wyłączone.