Czujnik poziomu masy

Maszyny do lodów FREEZERR 2 - czujnik w kegach

Maszyny do lodów fabrycznie wyposażone w czujniki poziomu masy w kegach

Każdy Freezerr ICS do lodów świderków posiada fabrycznie wmontowany, fizyczny czujnik poziomu masy w kegach (jedyny jak do tej pory na rynku!). Maszyny do lodów włoskich posiadają czujniki w niehermetycznych zbiornikach.

Zapobiega to jednej z najczęściej występujących awarii w maszynach czyli zapowietrzeniu masy w cylindrze w przypadku pustej już kegi.
Po zapowietrzeniu cylindra dochodzi często do niewłaściwej pracy automatu co prowadzi do licznych, bardzo kosztownych uszkodzeń maszyny.
W wypadku systemu ICS takiej możliwości po prostu nie ma, gdyż maszyna jest informowana o rzeczywistym, niskim poziomie masy w kegach.
Po załączeniu się kontrolki rezerwy automat do lodów pozwoli na produkcję jeszcze niewielkiej liczby lodów po czym przełączy się w danym cylindrze w tryb konserwacji. Po wymianie kegi na pełną produkcja lodów zostanie wznowiona natychmiast.

 

System ICS Technology został wyróżniony na Śląskich Targach Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARG 2013 w konkursie najlepsze urządzenie.

Wyróżnienie dla systemu ICS

Komentowanie jest wyłączone.